greywildcat (greywildcat) wrote,
greywildcat
greywildcat

Трошки за санкції

Поганий був сьогодні привід, але зміг я поспілкуватись зі знайомим економістом. Ну як економіст — кандидат економічних наук, викладач, доцент (це посада). Щось розуміє, думаю.

Так ось його слова:
Зашла мова за Кубу та Венесуелу. Кубу зачепили краєм. А ось по Венесуелі він видав цікаву інфу: що на хвилі нафтової кризи 1973 року у Венесуелі задумали зробити вільну економічну зону торгівлі нафтою і з прицілом на ринок США (сусіди венесуельскі об'єми видобутку вибрати не здатні) ну відповідно почали демпінг. То хоч тоді і не було ВТО і обмеження норм торгівлі у його рамках ще не вводили, це не завадило американцям задля захисту власного ринку ввести санкції проти Венесуели. Ну привід був дещо інший — режим, таке-сяке. Головна думка така: санкції діяли проти Венесуели з 70-тих. А реальна срака почалась від них останнє десятиліття.
А Кубу тягнув на горбу СРСР. Як здох СРСР, то Куба якось протрималась мало не чверть століття і лише нещодавно почала задирати лапки уверх.

Це означає на думку мого співбесідника, що санкції проти РФ будуть мати лише віддалений але і страшний кумулятивний ефект. Нема чого надіятись на швидке вирішення проблеми. Треба більше санкцій та більше часу. Головне часу. В принципі десь так я і вважав і сам. Але це — думка спеціаліста.
Tags: Аналитика, Экономика
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 4 comments